Paprasti patarimai intymiosios zonos priežiūrai

Išmokite, kaip apsisaugoti nuo infekcijų ir pagerinti intymiosios zonos komfortą

Suvokti pH ir pieno rūgštį

Makštis turi natūralų apsauginį sluoksnį, kuris veikia kaip apsauginis mechanizmas prieš patogenus ir infekcijas. Šis apsauginis sluoksnis yra natūraliai rūgštinis, o tai reiškia, kad makšties pH svyruoja nuo 3.8 iki 4.5.

Žemas pH sukuria pusiausvyrą tarp

gerųjų ir blogųjų“ bakterijų

Laktobakterija yra viena pagrindinių bakterijų, atsakingų už sveikos makšties floros palaikymą. Jų gaminama pieno rūgštis prisideda prie tinkamos mašties rūgštinės aplinkos palaikymo.

Natūralus rūgštingumas svarbu, nes bakterija, sukelianti ligas, gerai nesivysto ir nesidaugina rūgštinėje terpėje.

Kaip tai veikia?

Laktobakterijos skaido makšties gleivėse esantį glikogeną, taip gamindamos pieno rūgštį ir formuodamos rūgščiąją aplinką. Ši rūgščioji aplinka skatina greitesnį laktobakterijų dauginimąsi, slopina kenksmingųjų bakterijų poveikį ir užkerta kelią infekcijai. Makštis pati rūpinasi savimi, kadangi jos sienelės išskiria pakankamai sekrecijos drėkinimuisi ir valymuisi, bei palaiko rūgštingumo lygį, pakankamą kovai su infekcijomis.

Pieno rūgštis – pagrindinė intymiosios zonos apsauga. Nepaisant žemo makšties mikrofloros pH lygio, ji formuoja reikalingą apsauginį rūgštinį sluoksnį.

lactacyd-pharma-moisturizing-1Štai kodėl Lactacyd produktų sudėtyje visada rasi pieno rūgštį ir kitas natūralias medžiagas.

Makšties mikroflora keičiasi priklausomai nuo moters gyvenimo etapo (mėnesinių ciklas, nėštumas, menopauzė) ir kitos kasdienės veiklos. Pasikeičiant sąlygoms pasikeičia ir bakterijų balansas, kuris gali sukelti nemalonius pojūčius, dirginimą ir net infekciją.

Disbalanso veiksniai

Daugybė veiksnių gali sutrikdyti natūralią makšties srities pusiausvyrą, o jei trikdis yra gana nemenkas, tai flora gali nebeprisitaikyti ir dėl šios priežasties gali būti jaučiamas nepatogumas arba kenčiama nuo makšties infekcijų. Veiksniai, galintys sutrikdyti natūralią pusiausvyrą:

Sportas
Vaistiniai preparatai ir antibiotikai
Muilas ar dušo želė
Seksualinis aktyvumas
Stresas, nuovargis ir silpna imuninė sistema
Sintetiniai arba aptempti apatiniai
Agresyvūs audinių minkštikliai (naudoti apatiniams)
Mėnesinės
Nėštumas
Menopauzė

Patiriamas diskomfortas arba ypatingos akimirkos

Sužinokite daugiau apie diskomfortą, kurį galite patirti dėl veiksnių, išvardintų aukščiau.

Išskyros iš makšties

Žinoma, išskyros iš iš makšties yra normalu. Taip moters kūnas valosi. Šių išskyrų iš makšties paprastai yra daugiau ir jos yra tirštesnėsSkaityti daugiau »

Nemalonus makšties kvapas

Nemalonus makšties kvapas yra gana normalu ir tai patiria daug moterų.

Įprastai nemalonų makšties kvapą sukelia prakaitas, bakterijos ir hormonų svyravimai.Skaityti daugiau »

Dirginimas (ir/arba niežulys)

Ar jūsų intymioji zona yra paraudusi arba šiek tiek patinusi? Tuomet jūs turbūt susidūrėte su makšties dirginimu, kurį galėjo sukelti daugelis veiksnių.Skaityti daugiau »

Išsausėjusi makštis

Sausumas yra kita dažna intymiosios zonos diskomforto rūšis. Sausumą gali sukelti hormonų pasikeitimai, kurių priežastis gali būti mėnesinės, menopauzė arba organizmo nusilpimas.Skaityti daugiau »

Mėnesinės

Dėl hormoninių svyravimų viso mėnesinių ciklo metu natūrali jūsų intymiosios zonos pusiausvyra gali būti laikinai sutrikdyta. Lactacyd Pharma su antibakteriniu poveikiu…Skaityti daugiau »

Nėštumas

Nėštumas, nepaisant to, kad yra vienas gražiausių jūsų gyvenimo tarpsnių, kartu yra ir didelių jūsų kūno pokyčių laikotarpis. Šiame skyriuje mes atsakome į visus klausimus apie nėštumą ir jūsų intymiąją zonąSkaityti daugiau »

Menopauzė

Kai jums prasideda menopauzė, jūsų organizmas gamina mažiau estrogeno. Dėl šios priežasties makšties sienelės tampa plonesnės ir sausesnės, sumažėja drėkinimasSkaityti daugiau »

Klausimai apie intymiąją zoną

Kai kurie dažniausiai užduodami klausimai apie intymiąją zoną

Kodėl nepakanka apiplauti tik vandeniu?

Daugybė moterų savo intymiąją zoną apiplauna tik su vandeniu. Vanduo turi valomąjį poveikį, bet neapsaugo natūralaus intymiosios zonos balanso. Palyginkite su kitomis odos dalimis – juk jas prausiate ir prižiūrite ne vien su vandeniu, taip? Naudodamos Lactacyd Jūs padėsite apsaugoti natūralią savo intymiosios zonos pusiausvyrą, taip pat būsite švarios bei gaivios.

Kodėl įprastas muilas nėra rekomenduotinas?

Įprastas muilas paprastai yra šarminis, o jo pH yra gerokai aukštesnis negu intymiosios zonos pH. Štai kodėl muilas gali pažeisti natūralų balansą, sumažindamas natūralią apsaugą. Tapsite labiau pažeidžiama bei neatspari dirgesiui. Muilas taip pat gali pažeisti arba susilpninti bioplėvelę.

Visi Lactacyd produktai yra bemuiliai ir pasižymi panašiu į natūralų pH.

Ką reiškia makšties pH pusiausvyra?

Sveikoje makštyje yra ir gerųjų, ir blogųjų bakterijų.

Įprastai gerosios bakterijos dominuoja ir išlaiko makšties pH tarp 3.8 ir 4.5 (šiek tiek rūgščią. Bet kartais moterys išgyvena pokyčius, kurie gali paskatinti blogųjų bakterijų dauginimąsi. Kai tai atsitinka, blogosios bakterijos dauginasi ir gali sukelti makšties infekciją. Bakterinė vaginozė (BV) ir grybelinės infekcijos (Candida) yra patys dažniausi negalavimai. Dėl BV makšties PH gali pakilti iki 6.0, o kai kuriais atvejais ir aukščiau. Dėl grybelinių infekcijų pH nesikeičia.

Lactacyd produktai gaminami su pH 3.5 arba 5.2. Lactacyd produktuose pH palaikoma pagrindine sudedamąja dalimi – pieno rūgštimi, kuri suderinta su kitomis šios formulės sudedamosiomis dalimis. Šis žemas pH neskatina „blogųjų“ bakterijų dauginimosi.