Menopauzė

Kai jums prasideda menopauzė, jūsų organizmas gamina mažiau estrogeno. Dėl šios priežasties makšties sienelės tampa plonesnės ir sausesnės, sumažėja drėkinimas. Dėl sumažėjusio estrogeno jūsų intymiosios zonos pH pakyla. Tai sumažina jūsų makšties natūralią rūgštinę apsaugą ir padaro jus labiau pažeidžiamas, neatsparias perštėjimui ir niežuliui. Vadinasi, jūsų intymiajai zonai reikalinga ypatinga priežiūra.

Ar visos moterys susiduria su makšties išsausėjimu menopauzės metu, ar tai tiesiog mitas?

Makšties išsausėjimas menopauzės metu nėra tiesiog mitas. Prasidėjus menopauzei hormonų lygis pakyla, o estrogeno atvirkščiai – nukrenta.

Nukritęs estrogeno lygis sukelia makšties sienelių plonėjimą ir sausėjimą. Makšties gleivinė gamina mažiau sekreto, kas sukelia makšties išsausėjimą.

Kai kurios moterys vartoja hormoninius preparatus, kurie padeda atkurti hormonų pusiausvyrą. Lactacyd Pharma Hydratant pH lygis atitinka natūralų, o jo sudėtyje esančios drėkinamosios medžiagos užtikrina papildomą intymiosios zonos drėkinimą.

Prasidėjus menopauzei pagausėjo makšties išskyrų. Ar tai normalu?

Gausios makšties išskyros gali reikšti prasidėjusią makšties infekciją. Šiuo atveju tai dažna problema, iškylanti menopauzės metu dėl pakitusio hormonų lygio ir padidėjusio makšties pažeidžiamumo. Būtinai kreipkis į savo ginekologą, kuris paskirs makšties infekcinio susirgimo gydymą.

Kaip sužinoti, ar man prasidėjo makšties gleivinės išsausėjimas?

Gleivinės išsausėjimo metu gali jausti diskomfortą, tiek viduje, tiek ir išorėje. Dauguma moterų pastebi makšties išsausėjimo požymius kai lytiniai santykiai nebeteikia fizinio malonumo arba kai prasideda menopauzė. Intymiosios drėkinamosios priemonės gali padėti kovoje su išsausėjimu bei grąžinti pasitenkinimą lytiniais santykiais.