Skip to main content

Intymi sveikata virš 50-ies

Menopauzė – tai pereinamasis laikotarpis, kai laikui bėgant kiaušidės tampa mažiau aktyvios ir palaipsniui dingsta menstruacijos. Šiuo savo gyvenimo etapu jūs taip pat turite specifinių poreikių, susijusių su intymia sveikata.

vaginal-dryness-woman
phases_menopause

Menopauzės fazės

Menopauzė yra trijų etapų procesas:

  1. Perimenopauzė reiškia 8–10 metų iki menopauzės, kai kiaušidės mažiau pradeda gaminti estrogenų.
  2. Menopauzė reiškia laiką, kai menstruacijos nutrūksta bent metus.
  3. Postmenopauzė – tai laikotarpis po menopauzės, prasidedantis praėjus 12 mėnesių po paskutinių mėnesinių.

Menopauzės simptomai

Prasidėjus menopauzei, kūnas palaipsniui gamina mažiau moteriško hormono estrogeno. Estrogeno kiekio sumažėjimas per laiką nėra pastovus – yra pakilimų ir nuosmukių. Šie hormoniniai svyravimai gali sukelti diskomfortą, pasireiškiantį karščio protrūkiais, naktiniu prakaitavimu, nuotaikų kaita ir depresija. Šis pereinamasis laikotarpis paprastai trunka apie 5 metus, po kurio nemalonumai išnyksta. Kai laikas tarp mėnesinių pradeda ilgėti, tai paprastai aiškiai rodo, kad jūsų kūnas pradeda pereinamąją fazę. Menstruacijos pamažu tampa ne tokios reguliarios ir galiausiai visiškai sustoja.

Symptoms_menopause
Vaginal_Dryness_menopause

Kada prasideda pereinamasis laikotarpis?

Kadangi visos moterys skiriasi, tiksliai pasakyti, kada tikėtis menopauzės pradžios, neįmanoma. Daugumos moterų menstruacijos retėja sulaukus vėlyvojo 5-ojo arba ankstyvojo 6-ojo dešimtmečio. Kitoms moterims menopauzė nepasireiškia iki 60 metų. Neretai menopauzė prasideda nesulaukus 40-ies, tačiau ji vis tiek pakankamai reta, kad būtų laikoma ankstyva. Jei įtariate, kad jums gali būti ankstyvos menopauzės požymių, kreipkitės į gydytoją, kad ir kiek jums metų.

Kova su makšties sausumu.

Viena labai dažna problema menopauzės metu yra makšties išsausėjimas. Moksliniai tyrimai parodė, kad 55 proc. moterų, patiriančių menopauzę, tam tikru momentu patirs makšties sausumą dėl sumažėjusio estrogeno kiekio. Estrogenai išlaiko storą ir sveiką makšties gleivinę, todėl, kai estrogenų lygis pradeda mažėti, makšties sienelė tampa plonesnė, sausesnė ir labiau pažeidžiama.* Tokiu atveju makštį taip pat lengviau sudirginti seksualinės veiklos metu, o padėti gali lubrikantas. Lactacyd® sukūrė Lactacyd® Caring Glide – intymios zonos lubrikantą, imituojantį natūralų drėgnumą ir mažinantį trintį.

Lactacyd_CaringGlide_618x600_EE
menopause_gynecologist

Kitos galimos problemos

Kiti galimi diskomforto požymiai, susiję su menopauze, gali būti šlapimo nelaikymas, sumažėjęs lytinis potraukis ir osteoporozė (kaulų retėjimas). Svarbu pasikalbėti su savo gydytoju apie visas problemas, susijusias su menopauze. Jei menopauzės metu jaučiate diskomfortą, skausmą ar emocinę įtampą, gydytojas gali padėti sudaryti pagalbos sau planą ir, jei reikia, paskirti vaistus ar kitą gydymą.

Intymi priežiūra menopauzės metu

Staigus estrogeno lygio sumažėjimas, kurį jūsų kūnas patiria menopauzės metu, plonina makšties sienelę ir gali sukelti makšties sausumą. Taip pat didėja intymių vietų pH. Dėl silpnėjančios natūralios rūgštinės makšties apsaugos, gali atsirasti dirginimas ir niežėjimas. Lactacyd® Pharma drėkinantis yra intymios higienos prausiklis, kurio sudėtyje yra drėkinančių ingredientų, palaikančių ir stiprinančių natūralų drėgmės balansą jūsų intymioje srityje.

tips
Suggested Products