Skip to main content

Paauglės

Paauglystėje išgyvenate tokį gyvenimo laikotarpį, kuriame gausu pokyčių tiek organizmo viduje, tiek ir išorėje.

teenagers-page

Visa tai gali kelti stresą. Pradeda vystytis krūtys, augti plaukai pažastyse, ant kojų ir gaktos srityje. Gali atsirasti spuogelių, o ir nuotaika ne visuomet pati geriausia. Jūsų organizmas pradės gaminti makšties išskyras ir prasidės pirmosios mėnesinės. Dėl tokių pokyčių galbūt jausitės nesaugiai, bet tai visiškai normalu. Skaitykite toliau ir daugiau sužinokite apie tai, kaip susidraugauti su visais bręstančio organizmo pokyčiais.

All_about_periods

Viskas apie mėnesines

Paprastai pirmosios mėnesinės prasideda maždaug 11 ar 12 metų amžiaus, tačiau jos gali atsirasti bet kada nuo 8 iki 16 metų. Taigi, skirtingai nei jūsų draugėms, jums mėnesinės gali prasidėti anksčiau arba vėliau. Dėl to nerimauti tikrai neverta. Visiškai normalu, jei tai prasidės bet kada nuo 8 iki 16 metų. Kiekvienos mėnesinės paprastai trunka nuo trijų iki penkių dienų, nors kartais gali trukti ir ilgiau, ir trumpiau. Labai gali būti, kad jūsų mėnesinės ne visada truks vienodai dienų kiekvieną mėnesį, ypač pirmuosius kelerius metus.

Kas vyksta menstruacijų ciklo metu?

Ciklas paprastai trunka apie vieną mėnesį (vidutiniškai 28 dienas), bet gali trukti ir trumpiau, ir ilgiau. Ciklo pradžioje gimdos gleivinė auga, todėl teoriškai ji yra pasirengusi priimti apvaisintą kiaušinėlį. Jeigu nėra apvaisinto kiaušinėlio, jūsų organizmas išskiria šį perteklinį gleivinės sluoksnį, dėl ko prasideda mėnesinės. Mėnesinių metu jūsų organizmas atsikrato šio kraujo ir audinių sluoksnio. Menstruacijų kraujas gali būti įvairios spalvos – nuo šviesiai rožinės iki tamsiai raudonos. Tai priklauso nuo mėnesinių stadijos. Mėnesinės taip pat gali būti labai negausios, netenkant tik šiek tiek kraujo, arba labai gausios. Intensyvesnis kraujavimas paprastai būna pirmosiomis mėnesinių dienomis, o vėliau sumažėja.

Lactacyd_menstruation_cycle
Tampons

Intymi higiena mėnesinių metu

Intymi higiena svarbi ir prieš menstruacijas, ir jų metu, ir po jų. Tai padės išvengti bet kokio diskomforto, užtikrins, kad nereiktų jaudintis dėl nemalonaus kvapo, todėl visą dieną jausitės žvaliai ir patogiai. Vienas dalykas, kuriuo galite pasikliauti, yra švelnūs Lactacyd® prausikliai, kurie buvo specialiai sukurti švelniai ir gaivinamajai intymios zonos higienai. Kadangi šių priemonių pH yra rūgštinis ir sudėtyje yra pieno rūgšties, jos nepaveiks natūralaus intymios zonos rūgštingumo, o tai labai svarbu siekiant nesutrikdyti mikrofloros balanso.

Kas yra makšties išskyros?

Makšties išskyros yra visiškai normalus reiškinys. Moters organizmas gamina šias išskyras, kad makštis būtų švari ir drėgna. Jeigu makštyje per sausa, gali kilti makšties infekcijų. Nuo to apsaugo makšties išskyros. Normalios išskyros yra skaidrios, tolygios arba kreminės konsistencijos, silpno kvapo. Kelnaitėse šios išskyros kartais gali atrodyti šiek tiek grūdėtos, tačiau tai visiškai nereiškia, kad reikia nerimauti.

Išskyros menstruacijų ciklo metu

Menstruacijų ciklo viduryje, t. y. praėjus kelioms savaitėms nuo paskutinių mėnesinių pradžios, organizmas paprastai gali gaminti šiek tiek daugiau išskyrų. Taip yra todėl, kad vyksta ovuliacija, o tai reiškia, kad kiaušinėlis yra subrendęs ir išsiskiria iš vienos iš dviejų kiaušidžių. Dėl to makšties išskyros gali tapti šiek tiek tirštesnės. Naudoti kasdienį prausiklį, pavyzdžiui, Lactacyd® Classic, galima net ir tomis dienomis, kai išskyros yra gausesnės, išsaugojant švaros ir gaivos pojūtį.

Suggested Products