Skip to main content

Ką daryti, jei vargina makšties sausumas?

Kiekvieną moterį, nepaisant jos amžiaus, gali varginti makšties sausumas.

vaginal dryness

Tai gali dirginti makšties gleivinę arba makšties prieigas ir išorinius lytinius organus, todėl gali pasireikšti deginimo pojūtis, niežulys ar skausmas. Šiame straipsnyje mes įsigilinsime į makšties sausumą sukeliančias priežastis ir apsvarstysime, kaip sumažinti arba užkirsti kelią šiam diskomfortui.

tips

Kokia makšties sausumo priežastis?

Makšties sausumas atsiranda dėl makšties gleivinės pokyčių. Hormoniniai pokyčiai (estrogeno sumažėjimas) menopauzės, nėštumo metu arba iškart po menstruacijų, gali sukelti makšties sausumą. Makšties sausumas gali būti ir tam tikrų vaistų ar medicininio gydymo šalutinio poveikio pasekmė. Trečioji priežastis gali būti netinkama intymios zonos higiena. Prausimasis muilu, dušo želė ar šampūnu gali išbalansuoti makšties florą ir sukelti sausumo ar sudirginimo jausmą. Todėl visada svarbu naudoti specialiai pritaikytas intymios higienos priemones, tokias kaip Lactacyd® prausiklius, kurios netrikdo intymios rūgštinės terpės. Taip pat perskaitykite ir mūsų tinkamos asmeninės higienos patarimus. .

Makšties sausumas menopauzės laikotarpiu

Nors makšties sausumas gali varginti bet kuriuo gyvenimo tarpsniu, tai dažniau menopauzei būdinga problema. Sausumas atsiranda sumažėjus estrogeno gamybai, kartu su makšties rūgštingumo pokyčiais, kurie dar padidina ir infekcijos riziką.

Drėkinamomis savybėmis pasižyminčios intymios higienos priemonės yra specialiai sukurtos intymiai zonai ir gali palengvinti situaciją – pavyzdžiui, drėkinamasis prausiklis Lactacyd® Pharma drėkinantis, kurį galima įsigyti vaistinėse. Jei sausumas itin didelis, reikia kreiptis į savo gydytoją.

Vaginal_Dryness_menopause
Lactacyd_CaringGlide_618x600_EE

Skausmas lytinio akto metu.

Makšties sausumas ne tik sukelia deginimą ar dirginimą, bet gali kelti nemalonių pojūčių ir intymesnėmis akimirkomis. Mylintis patiriamas skausmas dėl makšties išsausėjimo sukelia nepageidaujamą diskomfortą. Tačiau, kaip jau minėjome, tai dažniau būdinga menopauzę išgyvenančioms moterims. Lytinio susijaudinimo metu makštis sudrėksta, tačiau jei nesate pakankamai susijaudinusi arba kamuoja makšties sausumas, lytinis aktas gali būti skausmingas. Tokiomis intymiomis akimirkomis visada galite pasikliauti Lactacyd®. Neseniai sukūrėme Lactacyd® Pharma Caring Glide* – lubrikantą, užtikrinantį natūralų drėkinimą ir sumažinantį trintį sekso metu. Vandens pagrindu sukurtoje hipoalerginėje priemonėje yra makšties floros pusiausvyrą palaikančios natūralios pieno rūgšties. Taip pat skaitykite straipsnį apie seksualumą ir asmeninę higieną, kad žinotumėte, kaip apsaugoti savo intymias zonas sekso metu.

Suggested Products