Skip to main content

Ką reikia žinoti apie savo intymią zoną?

Makšties ir vulvos gleivinės yra itin jautrūs audiniai. Intymios asmeninės higienos stoka arba netinkamų produktų naudojimas gali sutrikdyti jūsų intymios zonos floros pusiausvyrą.

home banner

Tam įtakos taip pat gali turėti kasdienė veikla ir hormonų pokyčiai. Šiame straipsnyje skaitykite, kodėl moters sveikatai svarbu išlaikyti intymios zonos floros pusiausvyrą.

Lactacyd_Vaginal_Flora

Kas sudaro intymios zonos florą?

Makštyje yra skirtingų tipų bakterijų. Kai kurios yra gerosios bakterijos, padedančios išlaikyti makštį sveiką, o kitos yra potencialiai kenksmingos. Paprastai makšties flora turi stabilią šių dviejų tipų pusiausvyrą. Įprasta kasdienė veikla gali turėti įtakos normaliai makšties apsaugai. Štai kodėl svarbu prižiūrėti makštį bemuiliais produktais, pavyzdžiui, Lactacyd® prausikliais, kurie netrikdo intymios zonos natūralių apsaugos mechanizmų.

Disbalansas

Makštis turi natūralų apsauginį sluoksnį, veikiantį kaip gynybos mechanizmas nuo infekcijų ir nuo infekcijas sukeliančių mikrobų. Šis apsauginis sluoksnis yra natūraliai rūgštus, o tai reiškia, kad normalus makšties pH yra 3,8–4,5. Pasikeitus rūgštingumui lengviau daugintis kenksmingoms bakterijoms, kurios ilgainiui gali sutrikdyti makšties floros pusiausvyrą ir sukelti diskomfortą.

Normalus hormonų svyravimas menstruacijų ciklo, nėštumo ar menopauzės metu gali sutrikdyti terpės rūgštingumą, tačiau makšties flora taip pat gali sutrikti ir dėl kasdienės veiklos, įskaitant sportą, lytinius santykius, kai kuriuos vaistus, pvz., antibiotikus, ar dėvint aptemptus apatinius.

tips
intimate health

Kas yra pieno rūgštis ir kodėl ji tokia svarbi?

Lactobacillus yra vienos iš svarbiausių bakterijų, padedančių išlaikyti sveiką makšties florą. Jos gamina pieno rūgštį, kuri prisideda prie rūgštinės intymios zonos terpės. Pieno rūgštis labai svarbi intymios zonos apsaugai. Kadangi pieno rūgštis palaiko žemą makšties pH, ji yra visų Lactacyd® produktų sudedamoji dalis. Naudodamos šias priemones intymiai priežiūrai galėsite būti ramios, jog intymios zonos  pH išliks toks, koks ir turi būti, t. y. bus išlaikytas tinkamas balansas. Norėtumėte daugiau sužinoti apie intymią sveikatą? Perskaitykite ir pasinaudokite keletu mūsų siūlomų intymios higienos patarimų.

Suggested Products