Išskyros iš makšties

Žinoma, išskyros iš iš makšties yra normalu. Taip moters kūnas valosi. Šios išskyros iš makšties dažniausiai yra tirštesnės ir jų yra daugiau mėnesinių ciklo viduryje (maždaug ovuliacijos metu), o kitu ciklo metu išskyrų būna mažiau ir jos yra daugiau vandeningos.

Kaip atrodo įprastos makšties išskyros?

Šviesios, permatomos išskyros ciklo pradžioje ir ovuliacijos metu yra visiškai normalu. Ciklo viduryje ir pabaigoje jos gali būti kremo konsistencijos dėl gaminamo progesterono. Vartojant kontraceptines tabletes išskyros nuolat būna kremo konsistencijos. Atminkite, kad makšties išskyros yra natūralus dalykas, atliekantis makšties valymo funkciją.

Ar tavosios išskyros skiriasi nuo įprastųjų? Apie baltas ir pilkas išskyras.

Neįprastų išskyrų priežastimi gali būti natūralios pH pusiausvyros pakitimai, bakterijų arba grybelinių infekcijų plitimas.

Lipnios, baltos išskyros laikomos grybelinių infekcijų požymiu. Kadangi grybeliai dauginasi šiltoje, tamsioje, drėgnoje aplinkoje, intymiosios zonos prakaitavimas yra pati palankiausia jų plitimo sąlyga.

Pilkšvos spalvos „žuvies“ kvapo išskyros ir deginimas – pirmieji bakterinės vaginozės (BV) požymiai. Įtariant makšties infekciją būtina kreiptis į gydytoją ar ginekologą.

Ar normalu, kad seksualiai neaktyvi moteris susiduria su makšties išskyromis?

Visos moterys susiduria su makšties išskyromis dėl hormonų svyravimų. Kaip jau minėta, įprastos išskyros – tai kūno išsivalymo būdas. Jei išskyros yra neįprastai blogo, žuvimi trenkenčio kvapo, nenormalios spalvos, tirštos, turėtumėte apsilankyti pas gydytoją – gali būti, kad sergate vaginaline infekcija.